Trwają zapisy na nowy semestr Robotyki z LEGO

Trwają zapisy na nowy semestr Robotyki z LEGO
Zapraszamy do zapisów na nowy semestr zajęć robotyki z klockami LEGO. Proponujemy trzy kursy: Robotyka z LEGO WeDo InventorsCamp (6+), Robotyka z LEGO Mindstorms CityCAMP (9+) oraz robotyka z LEGO MINDSTORMS dla zaawansowanych.

Dla młodszej grupy dzieci pracujących na klockach LEGO WeDo proponujemy najnowszy kurs, dostępny po raz pierwszy InventorsCamp (6+). Kurs poświęcony przełomowym wynalazkom w dziejach ludzkości. Inventors Camp WeDo to połączenie zajęć z robotyki, mechaniki i historii. Zbudujemy między innymi: telegraf, drona, maszynę parową czy drukarnię i przy okazji poznamy sylwetki wynalazców.

Robotyka z LEGO Mindstorms CityCAMP (9+) kurs przeznaczony dla rozpoczynających przygodę z klockami LEGO Mindstorms. Na zajęciach dzieci nauczą się budować maszyny, poznając przy tym zasady ich działania, odkrywając świat nauki. Wspólnie zbudujemy m.in. dźwig, symulator lotu, panele solarne, dystrybutor, turbinę wiatrową i spycharkę a następnie zaprogramujemy je, aby jak najlepiej sprawdzały się w swoich rolach.

Robotyka z LEGO MINDSTORMS dla zaawansowanych to zajęcia dla młodych inżynierów, podczas których poznajemy konkretne rozwiązania mechaniczne i wykorzystujemy do rozwiązania postawionych zadań. Przykładowe tematy: poruszanie bez użycia kół, windy i podnośniki, koła skrętne, chwytające palce, różne sposoby przenoszenia napędu. W tej grupie stawiamy na kreatywność i pomysłowość.

Więcej informacji o naszych kursach znajdą Państwo w zakładce „oferta”. Zapisy na nasze kursy prowadzone są przez stronę – zakładka „Zapisy”.

 • Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów semestralnych na nadchodzący rok szkolny 2022/23. Uczymy programowania z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków LEGO, gry Minecraft oraz płytki Arduino.

  Więcej
 • Zakończenie semestru

  Zakończenie semestru

  W sobotę 21.05 zakończyliśmy kolejny rok zajęć z robonauką. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Bardzo dziękujemy za udział w naszych zajęciach i zapraszamy na kolejny semestr. Wszystkim życzymy udanych WAKACJI!!!

  Więcej
 • Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia z robotyki LEGO. Zajęcia są bezpłatne. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 6-9 lat.

  Więcej