Trwają zapisy na nowy semestr Robotyki z LEGO

Trwają zapisy na nowy semestr Robotyki z LEGO
Zapraszamy do zapisów na nowy semestr zajęć robotyki z klockami LEGO. Proponujemy trzy kursy: Robotyka z LEGO WeDo InventorsCamp (6+), Robotyka z LEGO Mindstorms CityCAMP (9+) oraz robotyka z LEGO MINDSTORMS dla zaawansowanych.

Dla młodszej grupy dzieci pracujących na klockach LEGO WeDo proponujemy najnowszy kurs, dostępny po raz pierwszy InventorsCamp (6+). Kurs poświęcony przełomowym wynalazkom w dziejach ludzkości. Inventors Camp WeDo to połączenie zajęć z robotyki, mechaniki i historii. Zbudujemy między innymi: telegraf, drona, maszynę parową czy drukarnię i przy okazji poznamy sylwetki wynalazców.

Robotyka z LEGO Mindstorms CityCAMP (9+) kurs przeznaczony dla rozpoczynających przygodę z klockami LEGO Mindstorms. Na zajęciach dzieci nauczą się budować maszyny, poznając przy tym zasady ich działania, odkrywając świat nauki. Wspólnie zbudujemy m.in. dźwig, symulator lotu, panele solarne, dystrybutor, turbinę wiatrową i spycharkę a następnie zaprogramujemy je, aby jak najlepiej sprawdzały się w swoich rolach.

Robotyka z LEGO MINDSTORMS dla zaawansowanych to zajęcia dla młodych inżynierów, podczas których poznajemy konkretne rozwiązania mechaniczne i wykorzystujemy do rozwiązania postawionych zadań. Przykładowe tematy: poruszanie bez użycia kół, windy i podnośniki, koła skrętne, chwytające palce, różne sposoby przenoszenia napędu. W tej grupie stawiamy na kreatywność i pomysłowość.

Więcej informacji o naszych kursach znajdą Państwo w zakładce „oferta”. Zapisy na nasze kursy prowadzone są przez stronę – zakładka „Zapisy”.