O Robonauce

O Robonauce
Zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci i młodzieży jako "Robonauka" prowadzimy od 2014 roku. Zaczynaliśmy od robotyki z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków LEGO Mindstorms i WeDo. Przez te lata wypracowaliśmy program pozwalający uczyć dzieci od poziomu wczesnoszkolnego do szkoły średniej. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się kursy konstruowania i programowania robotów na różnych poziomach zaawansowania, kursy programowania, warsztaty z eksperymentów oraz zajęcia z elektroniki analogowej i cyfrowej.
Programowania uczymy wykorzystując różne środowiska: aplikacje LEGO EV3 i WeDo do programowania robotów, specjalną wersję gry Minecraft do programowania wirtualnych robotów i modyfikacji gry, Arduino IDE do programowania mikrokontrolera w języku zbliżonym do C/C++.
Nasz zespół tworzą absolwenci kierunków technicznych jak fizyka komputerowa, informatyka, pasjonaci elektroniki i programowania z wieloletnim doświadczeniem akademickim i przygotowaniem pedagogicznym, pracujący jak specjaliści w branży IT.

Metoda prowadzenia zajęć

Na zajęciach staramy się zaszczepić w dzieciach pasję do nauk ścisłych oraz uczymy korzystania z nowych technologii. Wiemy, że samodzielnie wykonywane zadania i doświadczenia najlepiej uczą dlatego kładziemy duży nacisk na praktyczny aspekt nauki.

Nauka nie mogłaby być owocna, gdybyśmy nie korzystali ze sprawdzonych materiałów, wieloletniego doświadczenia oraz nie nasycili zajęć wartościową treścią.

Kursy z robotyki i programowania prowadzimy w oparciu o metodę RoboCAMP. Pozwala ona uczestnikom warsztatów na harmonijny rozwój i stopniowe zdobywanie etapów zaawansowania. Nasi wychowankowie mają do dyspozycji nowoczesne zestawy LEGO® Education WeDo 1.0, 2.0 oraz LEGO® Education Mindstorms EV3, dostosowane do wieku uczestników. Starsi kursanci na warsztatach z elektroniki budują układy na płytkach stykowych, uczą się programować mikrokontrolery jak np. Arduino.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, maksymalnie 14-osobowych. Uczestnicy podzieleni są na 2-osobowe zespoły pracujące na jednym stanowisku. Każdo stanowisko wyposażane jest w laptop i zestaw do zajęć np. klocki LEGO® Education Mindstorms EV3. Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów.