O Robonauce

O Robonauce
Zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci i młodzieży jako "Robonauka" prowadzimy od 2014 roku. Przez te lata wypracowaliśmy program pozwalający uczyć dzieci od poziomu wczesnoszkolnego do szkoły średniej. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się kursy konstruowania i programowania robotów, kursy programowania na różnych poziomach zaawansowania oraz zajęcia z elektroniki analogowej i cyfrowej.

Programowania uczymy wykorzystując różne środowiska:
- aplikacje LEGO EV3 (LabView) i WeDo do programowania robotów,
- specjalną wersję gry Minecraft do programowania wirtualnych robotów i modyfikacji gry,
- Arduino IDE do programowania mikrokontrolera w języku zbliżonym do C/C++.

Nasz zespół tworzą absolwenci kierunków technicznych jak fizyka komputerowa, informatyka, pasjonaci elektroniki i programowania z wieloletnim doświadczeniem akademickim i przygotowaniem pedagogicznym, pracujący jak specjaliści w branży IT.

Dlaczego Robonauka?

  • prowadzimy kursy już od 5 lat, jesteśmy pionierami w nauczaniu robotyki i programowania dzieci
  • zajęcia prowadzą specjaliści z branży IT z wieloletnim doświadczeniem i przygotowaniem pedagogicznym
  • kompleksowa oferta kursów zapewnia pełną ścieżkę rozwoju od najmłodszych lat do szkoły średniej
  • mamy super kadrę, nasi instruktorzy uczą nie tylko dzieci ale i nauczycieli chcących prowadzić podobne zajęcia

Metoda prowadzenia zajęć

Na zajęciach staramy się zaszczepić w dzieciach pasję do nauk ścisłych oraz uczymy korzystania z nowych technologii. Wiemy, że samodzielnie wykonywane zadania i doświadczenia najlepiej uczą dlatego kładziemy duży nacisk na praktyczny aspekt nauki.

Nauka nie mogłaby być owocna, gdybyśmy nie korzystali ze sprawdzonych materiałów, wieloletniego doświadczenia oraz nie nasycili zajęć wartościową treścią.

Kursy z robotyki i programowania prowadzimy w oparciu o metodę RoboCAMP. Pozwala ona uczestnikom warsztatów na harmonijny rozwój i stopniowe zdobywanie etapów zaawansowania. Nasi wychowankowie mają do dyspozycji nowoczesne zestawy LEGO® Education WeDo 1.0, 2.0 oraz LEGO® Education Mindstorms EV3, dostosowane do wieku uczestników. Starsi kursanci na warsztatach z elektroniki budują układy na płytkach stykowych, uczą się programować mikrokontrolery jak np. Arduino.

Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem MindCloud. MindCloud to innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania, w której wykorzystywana jest gra Minecraft, jest ona jednak tylko narzędziem, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami. Zespół MindCloud tworzą zarówno pedagodzy, jak i programiści. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji.

Nasze zajęcia to kompleksowa ścieżka rozwoju dla Twojego dziecka. Pełna gama kursów dostosowanych do wieku dziecka z możliwością kontynuacji i poszerzania wiedzy. Specjalizujemy się w nauczaniu nowych technologii w szczególności programowania i robotyki. Śledzimy najnowsze trendy, poszerzamy swoją wiedzę, nawiązujemy współpracę z liderami i pionierami naszej branży.