Zawody młodych konstruktorów oraz turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2017

Zawody młodych konstruktorów  oraz turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2017
Robonauka.pl zaprasza na drugą edycję zawodów dla młodych konstruktorów. Na to szczególne wydarzenie zapraszamy do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w ostatnią niedzielę maja (28.05). Zawody zostaną rozegrane w dwóch głównych konkurencjach: turniej robotów LegoSumo (klocki Lego Mindstorms) oraz konkurencje z użyciem zestawów Lego Wedo.

Głównym celem organizowanych zawodów jest promowanie nowoczesnych form nauczania informatyki oraz rozwijania umiejętności technicznych i konstrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży.  Zapraszamy do czynnego udziału w proponowanych konkurencjach, kibicowania oraz oglądania na żywo zmagań robotów. 

W tym roku zawody odbywają się w dwóch konkurencjach:

1. Turniej robotów LegoSumo - ogólna zasada jest prosta, dwa skonstruowane z klocków LEGO Mindstorms roboty rywalizując ze sobą starają się zepchnąć przeciwnika z ringu. Zawodnicy  tworzą roboty w dwuosobowych zespołach (np. koledzy, tata z synem itp.) Udział w tej konkurencji wymaga wcześniejszego zgłoszenia rejestracyjnego (termin zgłoszeń upływa 20.05.2017). Zapraszamy zawodników z własnymi zestawami. Jednak dla pierwszych 6 zgłoszonych zespołów, nie posiadających własnych zestawów udostępniamy nasze w dniu rozgrywania turnieju. Rejestracja odbywa się przez wysłanie na adres e-mail info@robonauka.pl  następujących danych: nazwa drużyny, imiona i wiek uczestników oraz informacja o posiadaniu zestawu.
Szczegółowe zasady obowiązujące podczas zawodów LEGOSumo (pobierz)

2. Konkurencje dla dzieci z użyciem zestawów Lego Wedo. Uczestnik (1 osoba lub zespół dwuosobowy) losuje zadanie konstrukcyjne do wykonania i zaprogramowania. Po wykonaniu i zaliczeniu zadania otrzymuje drobny upominek. Udział w tej konkurencji nie wymaga rejestracji.

Harmonogram


20.05.2017 - zakończenie rejestracji uczestników do turnieju robotów LegoSumo. Konkurencje z użyciem zestawów Lego Wedo nie wymagają rejestracji.
28.05.2017 - zawody młodych konstruktorów oraz turniej robotów LegoSumo  - hol głównych kina Stylowy w Zamościu.

Program zawodów – niedziela 28 maja

  • 9:00 - 11:30 - konstruowanie, testy robotów LegoSumo - sala  na I piętro, gdzie odbywają się zajęcia Robonuaki
  • 12:00 -14:30 - rozgrywki turniejowe robotów LegoSumo - hol główny CKF Stylowy
  • 12:00 - 14:30 - konkurencje dla dzieci z użyciem zestawów Lego Wedo - hol główny CKF Stylowy

Pliki do pobrania