Za nami połowa semestru zimowego

Za nami połowa semestru zimowego
W tym semestrze najmłodsza grupa realizuje zagadnienia z pakietu CityCAMP WeDo poznając i budując nowoczesne maszyny. Na zajęciach powstały: kolejka łańcuchowa, pompa, wiatrak, winda, samolot, manipulator, dźwig.

Na zajęciach z klockami LEGO Mindstroms EV3 powstały: podnośnik, wózek widłowy, dźwig żuraw, wywrotka, dragster, turbina wiatrowa.

Nowością w naszej ofercie w tym semestrze są zajęcia z podstaw elektroniki. To nasza propozycja dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie elektroniki. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od elektroniki analogowej, poznaliśmy takie elementy jak rezystory, kondensatory, diody LED, tranzystory, fotoelementy, przyciski i przełączniki, przekaźniki, kontaktron, mikrofon. Poznaliśmy sposoby łączenia podzespołów i podstawowe prawa z dziedziny elektroniki. Zbudowaliśmy wiele ciekawych układów np. alarm otwarcia drzwi, czujniki światła i zmierzchu, diody LED migające w rytm muzyki i wiele innych. Omawiając elektromagnetyzm zbudowaliśmy proste silniki elektryczne i elektromagnesy. Od połowy semestru rozpoczęliśmy elektronikę cyfrową, na zajęciach zagościły układy scalone.