Nauka programowania przez zabawę

Nauka programowania przez zabawę
W czasie minionych ferii uczyliśmy się programowania w środowisku Scratch. Scratch świetnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków w nauce programowania. Tematyka zajęć także była atrakcyjna dla słuchaczy - tworzyliśmy gry komputerowe.

Kodując, uczestnicy korzystali z pętl, list, instrukcji warunkowych, zmiennych, a także pozycjonowania elementów na układzie współrzędnych oraz innych bloków, które spotykamy w każdym języku programowania. W trakcie pięciodniowych warsztatów powstały takie gry jak: labirynt, wąż, pong-arkanoid, kosmiczna strzelanka oraz frogger, a  każda z nich wymagała zastosowania różnych algorytmów.

Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach :)

 • Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów semestralnych na nadchodzący rok szkolny 2022/23. Uczymy programowania z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków LEGO, gry Minecraft oraz płytki Arduino.

  Więcej
 • Zakończenie semestru

  Zakończenie semestru

  W sobotę 21.05 zakończyliśmy kolejny rok zajęć z robonauką. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Bardzo dziękujemy za udział w naszych zajęciach i zapraszamy na kolejny semestr. Wszystkim życzymy udanych WAKACJI!!!

  Więcej
 • Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia z robotyki LEGO. Zajęcia są bezpłatne. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 6-9 lat.

  Więcej