III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018

III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018
Robonauka.pl zaprasza na trzeci turniej robotów przygotowany z klocków LEGO Mindstorms. Tegoroczne rozgrywki odbędą się 3 czerwca w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Poza turniejem będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach z programowania w świecie Minecrafta oraz wykonać pixelarty w klimacie gry od Mojang.

Głównym celem organizowanej imprezy jest promowanie nowoczesnych form nauczania informatyki oraz rozwijania umiejętności technicznych i konstrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży.  Zapraszamy do czynnego udziału, kibicowania oraz oglądania na żywo zmagań robotów. 

Turniej robotów LegoSumo - ogólna zasada jest prosta, dwa skonstruowane z klocków LEGO Mindstorms roboty rywalizując ze sobą starają się zepchnąć przeciwnika z ringu. Zawodnicy  tworzą roboty w dwuosobowych zespołach (np. koledzy, tata z synem itp.) Udział w tej konkurencji wymaga wcześniejszego zgłoszenia rejestracyjnego (termin zgłoszeń upływa 28.05.2018). Zapraszamy zawodników już tylko z własnymi zestawami. Nasze zostały już zarezerwowane.

Rejestracja odbywa się przez wysłanie na adres e-mail info@robonauka.pl  następujących danych: nazwa drużyny, imiona i wiek uczestników oraz informacja o posiadaniu zestawu.

Udział w zawodach jest bezpłatny a na uczestników czekają nagrody.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas zawodów LEGOSumo (pobierz)

Harmonogram

28.05.2018 - zakończenie rejestracji uczestników do turnieju robotów LegoSumo.

03.06.2018 - zawody turniej robotów LegoSumo  - hol głównych kina Stylowy w Zamościu.

Program zawodów – niedziela 3 czerwca 2018

 • 9:30- 11:45 - konstruowanie (drużyny z wypożyczonymi zestawami), testy robotów LegoSumo - sala  na I piętro, gdzie odbywają się zajęcia Robonuaki
 • godz. 12:00 - walki robotów kategoria "Dzieci"
 • godz. 13:00 - walki robotów kategoria "Dzieci i rodzice"
 • godz. 14:00 - walki robotów kategoria "Młodzież"


Film z turnieju robotów LegoSumo - Robonauka 2017

Pliki do pobrania

 • Zajęcia pokazowe z robotyki i programowania

  Zajęcia pokazowe z robotyki i programowania

  Chętnych, którzy chcieliby zobaczyć jak budujemy i programujemy roboty z klocków LEGO, zapraszamy w najbliższy piątek (14.09) o godzinie 17:00 do kina Stylowy w Zamościu (sala na I piętrze) na zajęcia pokazowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  Więcej
 • Ruszyły zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019

  Ruszyły zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019

  Koniec wakacji coraz bliżej i czas pomyśleć o tym co będziemy robić w roku szkolnym. W naszej ofercie na rok 2018/19 są dobrze znane kursy robotyki i programowania z klockami LEGO oraz całkiem nowe kursy programowania w Minecrafcie.

  Więcej
 • Podsumowanie III Turnieju robotów LegoSumo - Robonauka 2018

  Podsumowanie III Turnieju robotów LegoSumo - Robonauka 2018

  W niedzielę 3 czerwca 2018 w holu głównym CKF STYLOWY odbył się III turniej robotów zbudowanych z klocków Lego Mindstorms. Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz większa liczba zawodników. Tym razem zgłosiło się 16 zespołów, których roboty zmierzyły się w konkurencji RoboSumo.

  Więcej