III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018

III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018
Robonauka.pl zaprasza na trzeci turniej robotów przygotowany z klocków LEGO Mindstorms. Tegoroczne rozgrywki odbędą się 3 czerwca w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Poza turniejem będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach z programowania w świecie Minecrafta oraz wykonać pixelarty w klimacie gry od Mojang.

Głównym celem organizowanej imprezy jest promowanie nowoczesnych form nauczania informatyki oraz rozwijania umiejętności technicznych i konstrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży.  Zapraszamy do czynnego udziału, kibicowania oraz oglądania na żywo zmagań robotów. 

Turniej robotów LegoSumo - ogólna zasada jest prosta, dwa skonstruowane z klocków LEGO Mindstorms roboty rywalizując ze sobą starają się zepchnąć przeciwnika z ringu. Zawodnicy  tworzą roboty w dwuosobowych zespołach (np. koledzy, tata z synem itp.) Udział w tej konkurencji wymaga wcześniejszego zgłoszenia rejestracyjnego (termin zgłoszeń upływa 28.05.2018). Zapraszamy zawodników już tylko z własnymi zestawami. Nasze zostały już zarezerwowane.

Rejestracja odbywa się przez wysłanie na adres e-mail info@robonauka.pl  następujących danych: nazwa drużyny, imiona i wiek uczestników oraz informacja o posiadaniu zestawu.

Udział w zawodach jest bezpłatny a na uczestników czekają nagrody.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas zawodów LEGOSumo (pobierz)

Harmonogram

28.05.2018 - zakończenie rejestracji uczestników do turnieju robotów LegoSumo.

03.06.2018 - zawody turniej robotów LegoSumo  - hol głównych kina Stylowy w Zamościu.

Program zawodów – niedziela 3 czerwca 2018

 • 9:30- 11:45 - konstruowanie (drużyny z wypożyczonymi zestawami), testy robotów LegoSumo - sala  na I piętro, gdzie odbywają się zajęcia Robonuaki
 • godz. 12:00 - walki robotów kategoria "Dzieci"
 • godz. 13:00 - walki robotów kategoria "Dzieci i rodzice"
 • godz. 14:00 - walki robotów kategoria "Młodzież"


Film z turnieju robotów LegoSumo - Robonauka 2017

Pliki do pobrania

 • Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Trwają zapisy na nasze kursy w roku szkolnym 2022/23

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów semestralnych na nadchodzący rok szkolny 2022/23. Uczymy programowania z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków LEGO, gry Minecraft oraz płytki Arduino.

  Więcej
 • Zakończenie semestru

  Zakończenie semestru

  W sobotę 21.05 zakończyliśmy kolejny rok zajęć z robonauką. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Bardzo dziękujemy za udział w naszych zajęciach i zapraszamy na kolejny semestr. Wszystkim życzymy udanych WAKACJI!!!

  Więcej
 • Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zajęcia z robotyki LEGO dla dzieci z Ukrainy

  Zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia z robotyki LEGO. Zajęcia są bezpłatne. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 6-9 lat.

  Więcej