III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018

III Turniej robotów LegoSumo - Robonauka 2018
Robonauka.pl zaprasza na trzeci turniej robotów przygotowany z klocków LEGO Mindstorms. Tegoroczne rozgrywki odbędą się 3 czerwca w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Poza turniejem będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach z programowania w świecie Minecrafta oraz wykonać pixelarty w klimacie gry od Mojang.

Głównym celem organizowanej imprezy jest promowanie nowoczesnych form nauczania informatyki oraz rozwijania umiejętności technicznych i konstrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży.  Zapraszamy do czynnego udziału, kibicowania oraz oglądania na żywo zmagań robotów. 

Turniej robotów LegoSumo - ogólna zasada jest prosta, dwa skonstruowane z klocków LEGO Mindstorms roboty rywalizując ze sobą starają się zepchnąć przeciwnika z ringu. Zawodnicy  tworzą roboty w dwuosobowych zespołach (np. koledzy, tata z synem itp.) Udział w tej konkurencji wymaga wcześniejszego zgłoszenia rejestracyjnego (termin zgłoszeń upływa 28.05.2018). Zapraszamy zawodników z własnymi zestawami. Jednak dla pierwszych 6 zgłoszonych zespołów, nie posiadających własnych zestawów udostępniamy nasze w dniu rozgrywania turnieju. Rejestracja odbywa się przez wysłanie na adres e-mail info@robonauka.pl  następujących danych: nazwa drużyny, imiona i wiek uczestników oraz informacja o posiadaniu zestawu.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas zawodów LEGOSumo (pobierz)

Harmonogram

28.05.2018 - zakończenie rejestracji uczestników do turnieju robotów LegoSumo.

03.06.2018 - zawody turniej robotów LegoSumo  - hol głównych kina Stylowy w Zamościu.

Program zawodów – niedziela 3 czerwca 2018

  • 9:00 - 11:30 - konstruowanie, testy robotów LegoSumo - sala  na I piętro, gdzie odbywają się zajęcia Robonuaki
  • 12:00 -14:30 - rozgrywki turniejowe robotów LegoSumo - hol główny CKF Stylowy


Film z turnieju robotów LegoSumo - Robonauka 2017

Pliki do pobrania